biz kimiz

Türkiye ve Dünya'nın lider pilates okulunu tanıyın.

Üniversitelerde fizyoterapi bölümlerinde okutulan en saygın Pilates eğitimi 52 ülke ile birlikte Türkiye'de 


 

Polestar Pilates 1989 yılında Dr. Brent Anderson PhD, PT, OCS tarafından Fizik Tedavi ve Pilates’in harmanlanmasıyla kurulmuştur. Kurucu Dr. Brent Anderson 1987’den beri Amerika Fizik Tedavi Birliği'nin (American Physical Therapy Association) üyesidir. 1992’de Polestar Eğitim kurumu bugünkü halini almıştır. Polestar Pilates dünyadaki 2 büyük akım olan Klasik Pilates ve Modern Pilates’in iki tarafından da etkilenmiş, ikisinin en faydalı taraflarını almıştır. Polestar bugün dünyada Fizyoterapi ve Pilates’i bir araya getiren en büyük Pilates Okulu haline gelmiştir.

Dünya’daki en büyük ve en yetkili Pilates birliği olarak kabul edilen PMA (Pilates Method Alliance – www.pilatesmethodalliance.org) Polestar’ı yetkili okullardan biri olarak kabul etmiştir. Polestar Pilates, üniversitelerde ders olarak okutulan tek Pilates Okulu'dur. Polestar Pilates Eğitimi veren ülke sayısı 2016’da 50’yi geçmiştir. 2011 yılında dünyada, tüm eğitim ve bitirme sınavlarını tamamlamış Polestar mezunlarının sayısı 5.000’i geçmiştir. Polestar Pilates Türkiye eğitimlerini tamamlayan öğrencilere bu ülkelerde staj imkanı da sağlamaktadır. Polestar Pilates eğitimlerini tamamlamış ve eğitmen sertifikasını almış kişiler dünyanın herhangi bir yerinde, herhangi bir Pilates stüdyosunda, fizyoterapi merkezinde ya da hastanelerin Pilates bölümlerinde kolaylıkla iş bulabilmektedirler.

Dünyanın en büyük Pilates web sitesi Pilates Anytime (www.pilatesanytime.com) Dr.Brent Anderson’ı ve Polestar Pilates Okulu'nu dünyanın en kapsamlı eğitim veren Pilates ve Fizyoterapi Okulu olarak kabul etmiştir. Ayrıca , Dr.Brent Anderson çok uzun zamandan beri Uluslararası Dans Sağlığı ve Bilimi Birliği'nin (International Association for Dance Medicine and Science) üyesidir.

Takım Üyelerimiz

Türkiye'nin En Özel Pilates Profesyonelleri

Akın Saatçi ve Dr. Brent Anderson

1996 yılında başladığı kürek sporunda milli takım ve kulüpler seviyesinde 100 'den fazla madalya sahibi olmuş, 10 Türkiye şampiyonluğu , Dünya kupası 1.liği ve 2.liği, Balkan 2.liği gibi pek çok başarıya imza atmıştır. 2000 Senesinde Boston Üniversitesi Psikoloji bölümüne sporcu bursu ile kabul edilmiştir, 2007 Senesinde Boğaziçi Üniversitesi Turizm İşletmeciliği bölümünden mezun olmuştur. En iyi pilates okullarından birisinde 488 saatlik eğitimini tamamlayan ve Türkiye'de ilk bitirme sınavını veren isimlerden olmuştur. Polestar Pilates Okulundaki Master Eğitmenliğini tamamladıktan sonra , Miami'de Dr. Brent Anderson ile Almanya'da Fizyoterapist ve Osteopat Alexander Bohlander ile çalışmış , asistan eğitmenlik yapmıştır. Polestar Pilates Türkiye'nin ilk lisans sahibi olması ile birlikte , kurmuş olduğu MASC Pilates okulunu , POLESTAR PİLATES TÜRKİYE çatısı altında toplamıştır. Akın Saatçi şu anda 3 farklı ülkede ve 10’dan fazla şehirde Pilates eğitmenleri yetiştirmekte ve Polestar Pilates Türkiye'nin eğitimlerini partnerleri ile beraber organize etmektedir.

Dr. Brent Anderson Polestar Pilates’in Kurucusu ve Başkanıdır. Fizyoterapi lisansını 1989 yılında California Üniversitesinden ve Doktor ünvanını 2005 senesinde Miami Üniversitesi’nden alan Dr . Brent Anderson dünyanın en çok takip edilen Pilates web sitesi PilatesAnytime.com tarafından “tıp ve hasta tedavisinde pilates akımını kullanan lider otorite” olarak kabul edilmiştir. İsminin önünde doktor, fizyoterapist ve osteopat olan Brent Anderson bütün dünyada üniversitelere, pilates okullarına, fizyoterapi kurumlarına ve hastanelere danışmanlık ve eğitim vermektedir.

Kişiye Özel Dersler

Pilates, Runity ve bütün hareket dersleri ile sağlıklı bir Zihin-Beden bütünlüğüne ulaşın. Derslerinizi Özel Ders ya da ekipmanlarda Grup Dersleri olarak alabilirsiniz. Fizyoterapi seansları için ilgilendiğiniz bölgedeki stüdyoyu arayabilirsiniz.
Deneme Dersi Al

Polestar Partner

İşletmekte olduğunuz Pilates Stüdyo'nuzu ya da yeni açacağınız stüdyonuzu Polestar Pilates yaparak 50'nin üstünde ülkede var olan, PMA onaylı büyük bir ailenin parçası olabilirsiniz. Tüm dünyadaki Polestar Pilates okullarının sahip olduğu avantajlara sizl
Şimdi Başvur

Pilates Eğitmenlik Programları

Kariyerine yeni başlayacaklar 2 günlük eğitimler ile Pilates'e giriş yapabilir, tecrübeli ve sertifikalı eğitmenler ise 6 ay süren kapsamlı eğitimler veya 6 günlük hızlandırılmış eğitimler ile MENTOR olabilirler. Kariyerinizde fark yaratın.
Hızlı Başvur

Dünyanın önde gelen pilates okulu Polestar ile bir deneme dersi almak ister misiniz?

#iampolestar

Polestar, dünyanın dört bir yanında, her noktada. Sporun ulaşabildiği her yerde.