biz kimiz

Türkiye ve Dünya'nın lider pilates okulunu tanıyın.

Dünyanın, üniversitelerde okutulan tek pilates eğitimi artık Türkiye'de


 

Polestar Pilates 1989 Yılında Dr.Brent Anderson PhD, PT, OCS tarafından Fizik Tedavi ve Pilates’in harmanlanmasıyla kurulmuştur. Kurucu Dr.Brent Anderson 1987’den beri Amerikan Fizik Tedavi Birliğinin (American Physical Therapy Association) üyesidir. 1992’de Polestar Eğitim kurumu bugünkü halini almıştır. Polestar Pilates dünyadaki 2 büyük akım olan Klasik Pilates ve Modern Pilates’in iki tarafından da etkilenmiş ikisinin de pek çok faydalı taraflarını almıştır. Polestar bugün dünyadaki Fizyoterapi ve Pilates’i bir araya getiren en büyük pilates okulu haline gelmiştir.

Dünya’daki en büyük ve en yetkili pilates birliği olarak kabul edilen PMA (Pilates Method Alliance – www.pilatesmethodalliance.org) Polestar’ı yetkili okullardan bir olarak kabul etmiştir. Polestar Pilates Üniversiteler’de ders olarak gösterilen tek Pilates Okuludur. Polestar Pilates Eğitimi veren ülke sayısı 2016’da 50’yi geçmiştir. 2011 yılında dünyada, tüm eğitim ve bitirme sınavlarını tamamlamış Polestar mezunlarının sayısı 5.000’i geçmiştir. Polestar Pilates Türkiye eğitimleri tamamlayan öğrencilere bu ülkelerde staj imkanı da sağlamaktadır. Polestar Pilates eğitimlerini tamamlamış ve eğitmen sertifikasını almış kişiler dünyanın herhangi bir yerinde, herhangi bir pilates stüdyosunda, fizyoterapi merkezinde ya da hastanenin pilates bölümlerinde kolaylıkla iş bulabilmektedirler.

Dünyanın en büyük pilates web sitesi Pilates Anytime (www.pilatesanytime.com) Dr.Brent Anderson’u ve Polestar Pilates okulunu dünyanın en kapsamlı eğitim veren Pilates ve Fizyoterapi Okulu olarak kabul etmiştir. Ayrıca , Dr.Brent Anderson çok uzun zamandan beri Uluslararası Dans Sağlığı ve Bilimi (International Association for Dance Medicine and Science) üyesidir.

Takım Üyelerimiz

Türkiye'nin En Özel Pilates Profesyonelleri

Akın Saatçi ve Brent Anderson

1996 yılında başladığı kürek sporunda milli takım ve kulüpler seviyesinde 100 'den fazla madalya sahibi olmuş, 10 Türkiye şampiyonluğu , Dünya kupası 1.liği ve 2.liği, Balkan 2.liği gibi pek çok başarıya imza atmıştır. 2000 Senesinde Boston Üniversitesi Psikoloji bölümüne sporcu bursu ile kabul edilmiştir, 2007 Senesinde Boğaziçi Üniversitesi Turizm İşletmeciliği bölümünden mezun olmuştur. En iyi pilates okullarından birisinde 488 saatlik eğitimini tamamlayan ve Türkiye'de ilk bitirme sınavını veren isimlerden olmuştur. Polestar Pilates Okulundaki Master Eğitmenliğini tamamladıktan sonra , Miami'de Dr. Brent Anderson ile Almanya'da Fizyoterapist ve Osteopat Alexander Bohlander ile çalışmış , asistan eğitmenlik yapmıştır. Polestar Pilates Türkiye'nin ilk lisans sahibi olması ile birlikte , kurmuş olduğu MASC Pilates okulunu , POLESTAR PİLATES TÜRKİYE çatısı altında toplamıştır. Akın Saatçi şu anda 3 farklı ülkede ve 10’dan fazla şehirde Pilates eğitmenleri yetiştirmekte ve Polestar Pilates Türkiye'nin eğitimlerini partnerleri ile beraber organize etmektedir.

Dr. Brent Anderson Polestar Pilates’in Kurucusu ve Başkanıdır. Fizyoterapi lisansını 1989 yılında California Üniversitesinden ve Doktor ünvanını 2005 senesinde Miami Üniversitesi’nden alan Dr . Brent Anderson dünyanın en çok takip edilen Pilates web sitesi PilatesAnytime.com tarafından “tıp ve hasta tedavisinde pilates akımını kullanan lider otorite” olarak kabul edilmiştir. İsminin önünde doktor, fizyoterapist ve osteopat olan Brent Anderson bütün dünyada üniversitelere, pilates okullarına, fizyoterapi kurumlarına ve hastanelere danışmanlık ve eğitim vermektedir.

Kişiye Özel Dersler

Pilates, Runity ve bütün hareket dersleri ile sağlıklı bir Zihin-Beden bütünlüğüne ulaşın. Derslerinizi Özel Ders ya da ekipmanlarda Grup Dersleri olarak alabilirsiniz. Fizyoterapi seansları için ilgilendiğiniz bölgedeki stüdyoyu arayabilirsiniz
Deneme Dersi Al

Polestar Partner

Var olan Pilates Studyonuzu ya da yeni açacağınız stüdyonuzu Polestar yaparak 50 ülkede var olan, PMA onaylı büyük bir ailenin parçası olabilirsiniz. Tüm Dünyadaki Polestar Pilates okullarının sahip olduğu avantajlara sizlerde sahip olabilirsiniz.
Şimdi Başvur

Pilates Hocalık Eğitimleri

Kariyerine yeni başlayacaklar 2 günlük eğitimler ile Pilatese giriş yapabilir, tecrübeli ve sertifikalı hocalar ise 6 ay süren kapsamlı eğitimler ya da 6 günlük hızlandırılmış eğitimler ile MENTOR olabilirler. Kariyerinizde fark yaratın
Hızlı Başvur

Dünyanın önde gelen pilates okulu Polestar ile bir deneme dersi almak ister misiniz?

#iampolestar

Polestar, dünyanın dört bir yanında, her noktada. Sporun ulaşabildiği her yerde.