oov eğitimi

Türkiye'nin heryerinde, sürekli eğitim için varız

Egzersizde Bir Devrim: OoV

Doğal ve spontane (anlık) hareket etmeyi desteklemek ve geliştirmek için tasarlanmış yeni pilates ekipmanını / aparatını / aletini tanıyın.

Avustralya’lı osteopat ve noroloji uzmanı (neuroscientist) Daniel Vladeta tarafından tasarlanan Oov; tam olarak insan vücut ergonomisine uygun olarak tasarlanmıştır. Üzerindeki 3 farklı dairesel yapı (curve) omurganın doğal yuvarlak yapısına uyması için tasarlanmıştır.

2 günlük eğitim size Oov’u kullanmayı öğrenirken, “fonksiyonel hizalanma” konusunda bildiklerinize ve hissettiklerinize yeni bir ışık tutacak.

Oov; Kuvvetlendirme, streching, rehabilitasyon, gevşeme v.b. bir çok amaçla kullanılabilen omurga sağlığını geliştirmeyi sağlayan bir egzersiz ekipmanıdır. Daniel Vladeta adındaki Amerikalı bir osteopat tarafından geliştirilmiştir. Yüksek düzeyde dayanıklı köpük malzemeden, omurganın naturel eğriliğine uyumlu olarak geliştirilmiştir. Omurgaya germe uygulamak amaçlı sırt arkasına dikey konan rulo havludan yola çıkarak yıllarca süren araştırmalar ışığında omurganın naturel eğriliğine uyumlu geometrik açılarla geliştirilmiştir. Egzersizler yükleme ya da yükü azaltma ve direnç verme suretiyle omurgadaki eklemlerdeki ve abdominal duvardaki, ince motor kontrolü geliştirmeyi ve mobiliteyi arttırmayı amaçlar.

Bu eğitimde OOV’un fonksiyonel hareketi geliştirmek için kullanımı da gösterilecektir. Gösterilecek egzersizlerde daha fazla kuvvet ve kontrol kazanımı için düşük düzeyde, yavaş hareketlerle yapılan eksentrik aktivasyonun üzerinde durulacaktır. Postür tiplerine göre OOv ile yapılacak spesifik egzersizler anlatılacaktır. Hareket bozuklukları,aksiyal kontrol eksikliği, yürüme paterni disfonksiyonu,,3D askı eksiklikleri ve artiküler disfonksiyonları belirleme ve bunların rehabilitasyonu için yapılması gereken egzersizler anlatılacaktır. Yanlış hareket paternlerini belirleyip düzeltmek ve motor öğrenmeyi geliştirmek amacıyla detaylı ve spesifik değerlendirmeler yapılacaktır.

Eğitim İçeriği

Oov üzerindeki denge eğitiminin önemi
Her birey kas zincirlerinin yapısına uygun egzersizleri verebilmek
3D myofasyal askılar, rijidite stratejisi ve motor kontrol
Reformer üzerinde hangi egzersizler yapılabilir Trapez üzerinde hangi hangi egzersizler yapılabilir
Yükleme ve dinlenme konseptlerini anlama: düşük seviyedeki motor kontrol ile global kas mobilitesini(Metabolik yaklaşımlarla birlikte) karşılaştırma
Egzersizin ,lerley,c, sıralamasının önemini anlama
Değerlendirme ile bir kişinin mobilite/ince motor kontrole ihtiyacını belirleme
Efektif olarak bu egzersizleri tek tek bireylere ya da büyük bir gruba yaptırabilme

 

Polestar Pilates Türkiye
Master Trainer
Akın Saatçi

Hemen Şimdi OoV Eğitimine Katıl

Sağlık, Kuvvet ve Denge için

 

Pilates Eğitmenleri, fizyoterapistler ve bütün hareket profesyonelleri için yeni bir ekipman.

  • - Mat üzerinde, grup derslerinde

  • - Sakatlıklar ve duruş bozukluklarında

  • - Denge sorunu yaratan hastalıklarda

  • - Profesyonel Sporcularda

Hemen şimdi Oov eğitimi için kaydolun