eğitmenlik

Siz de, en donanımlı eğitmenlerden biri olmak için, en iyi eğitim programına kaydolun.

Eğitmenlik

Dünya’daki en büyük ve en yetkili pilates birliği olarak kabul edilen PMA (Pilates Method Alliance – www.pilatesmethodalliance.org) Polestar’ı yetkili okullardan bir olarak kabul etmiştir. Polestar Pilates Üniversiteler’de ders olarak gösterilen tek Pilates Okuludur. Polestar Pilates Eğitimi veren ülke sayısı 2016’da 50’yi geçmiştir. 2011 yılında dünyada, tüm eğitim ve bitirme sınavlarını tamamlamış Polestar mezunlarının sayısı 5.000’i geçmiştir.
Polestar Pilates Türkiye eğitimleri tamamlayan öğrencilere bu ülkelerde staj imkanı da sağlamaktadır. Polestar Pilates eğitimlerini tamamlamış ve eğitmen sertifikasını almış kişiler dünyanın herhangi bir yerinde, herhangi bir pilates stüdyosunda, fizyoterapi merkezinde ya da hastanenin pilates bölümlerinde kolaylıkla iş bulabilmektedirler.

Pilates'e olan talep hergün arttığı için bu talep ile beraber her gün yeni pilates stüdyoları, yeni pilates hocaları ve son olarak yeni pilates eğitimleri açılmakta ve başlamaktadır.

Pilates sertifikası alırken sorulan 2 soru

1 bu belge ile Türkiye de yer açabilir miyim?

2 Bu belge ile Dünya da başka biryerde çalışabilir miyim?

Öncelikle Türkiye de Pilates stüdyosu açabilmek için GSGM (Gençlik Spor Genel Müdürlüğü) den Pilates Studyosu belgesi almak gerekmektedir. Bu belgeyi alabilmek için istenilen belgelerden biri T.C. Cimnastik Federasyonu nun verdiği Pilates Sertifikasıdır. Türkiye de Pilates; T.C. Cimnastik Federasyonu na bağlıdır ve başka yetkili bir Federasyon yoktur. 

Alacağınız ya da aldığınız pilates sertifikasının Dünya da geçerliliği olup olmadığını da PMA (Pilates Method Alliance) web sitesinden kontrol edebilirsiniz. 

PMA Amerikan çıkışlı bir Pilates Birliğidir, bu birliğik kabul ettiği okullardan eğitim alan hocalar dünyada istedikleri başka bir lokasyında çalışabilmektedir. Şu an Türkiye de kurulmuş herhangibir Pilates okulu malesef PMA onayı alamamıştır, ancak Polestar gibi PMA okullarının Türkiye Sorumluları ve eğitim okulları vardır. 

 

POLESTAR PILATES den EĞİTİM ALAN HOCALAR 

  1. 1- Dünya da 52 ülkede staj ve çalışma imkanına sahip olacaklardır.
  2. 3- Yurt içinde ya da yurt dışında eğitim aldmış PMA hocaları eğitimlerine Polestar da kaldığı yerden devam edebilirler. 
  3. 2- Eğitimlerine Polestar da başlayan hocalar,  yurt içinde ya da dışında, PMA okullarında bu eğitimlere devam edebilirler.

 

Sormak istediğiniz bir soru mu var?

Eğitmen

DAHA FAZLASI

Akın Saatçi

Polestar Pilates Türkiye'nin ilk lisans sahibi olması ile birlikte ,

  • 100 'den fazla madalya
  • 10 Türkiye şampiyonluğu
  • Dünya kupası 1.liği ve 2.liği
  • Balkan 2.liği

gibi pek çok başarıya imza atmıştır...

Kapsamlı Eğitmenlik ve Transition / Köprü Eğitimine Katılmak İçin Hemen Aşağıdaki Formu Doldurabilirsiniz.