kişiye özel eğitim

Türkiye'nin heryerinde, sürekli eğitim için varız

Sağlık için Pilates

Temel İnançlarımız

Zihin ve Beden Bütünlüğü

Joseph Pilates, Contrology adını verdiği antrenman sistemini yaratırken en çok üzerinde durduğu konulardan biri; akıl, zihin ile bedenin birlikte çalışmasının önemiydi.

Güçlü Kaslar

Vücudumuzda 530'dan fazla kas bulunmaktadır. Pilates belki de bu kadar çok kası bir arada çalıştırabilecek tek antrenman sistemidir. Pilateste kullanılan ekipmanlar özellikle daha fazla kasımızı çalıştırmak için geliştirilmiştir.

Azalan Stres

Bütün gün arabada, işte ya da evde oturmak ve az hareket etmekten gelen hem fiziksel hem de zihinsel stresten Pilates ile kurtulabilirsiniz. Kaslarınızın çalışmaya ihtiyacı olduğu kadar rahatlamaya da ihtiyacı olduğunu unutmayın. 

Ağrısız Yaşam

Boyun, sırt, bel, diz ağrılarınızla yaşamak zorunda değilsiniz. Sadece tek bir dersin sonunda bile ağrılarınızın azaldığını ve zaman içinde Pilates'e devam ettikçe hiç ağrınız kalmadığını göreceksiniz. 

Sağlıklı Vücut

Dünyanın şaşkına döndüğü fasya aslında bütün vücudumuzu içten saran bir bağ dokudur. Bu doku ancak Pilates gibi hareket prensipleri ile güçlenir ve sağlıklı bir duruma gelir. Son 10 senede öğrenilen bilimsel sonuçlar Pilates'in bu dokular üzerindeki önemini arttırır nitelikte.

Uzun Omurga

Vücudunda 24 adet omuru olan bir insanın, her bir omur arasını 1 mm açması sonucunda ortaya çıkacak boy uzamasını ve bu omurların arasından geçen sinirlerin ne kadar rahatlayacağını bir düşünelim... Bir de tersi durumda, sürekli ağırlık altında kalan bir insanın bu omurlarının arasında neler oluyor bunu düşünelim... Pilates, omurganın en sağlıklı şekilde hizalanması için gereken hareket prensiplerini öncelikli olarak ele alır.

Deneme eğitimi almak istediğiniz stüdyoyu seçip bilgilerinizi girerek şimdi başvuru yapabilirsiniz.

POLESTAR PİLATES İŞKULELERİ LEVENT - AKIN SAATÇİ
POLESTAR PİLATES - ANTALYA LARA - CANAN TÜZALGAN