eğitmenlik

Siz de, en donanımlı eğitmenlerden biri olmak için, en iyi eğitim programına kaydolun.

Eğitmenlik

Dünya’daki en büyük ve en yetkili Pilates birliği olarak kabul edilen PMA (Pilates Method Alliance – www.pilatesmethodalliance.org) Polestar’ı Pilates konusunda yetkili okullardan biri olarak kabul etmiştir. Polestar Pilates üniversitelerde ders olarak gösterilen tek Pilates Okulu'dur. Polestar Pilates Eğitimi veren ülke sayısı 2016’da 50’yi geçmiştir. 2011 yılında dünyada, tüm eğitim ve bitirme sınavlarını tamamlamış Polestar mezunlarının sayısı 5.000’i geçmiştir.
 
Polestar Pilates Türkiye eğitimlerini tamamlayan öğrencilere bu ülkelerde staj imkanı da sağlamaktadır. Polestar Pilates eğitimlerini tamamlamış ve eğitmen sertifikasını almış kişiler dünyanın herhangi bir yerinde, herhangi bir pilates stüdyosunda, fizyoterapi merkezinde ya da hastanelerin Pilates bölümlerinde kolaylıkla iş bulabilmektedirler.

Pilates'e olan talep her geçen gün arttığı için bu talep ile beraber her gün yeni Pilates stüdyoları açılmakta, yeni Pilates hocaları yetişmekte ve son olarak yeni Pilates eğitimleri başlamaktadır.

Pilates sertifikası alırken sorulan 2 önemli soru

1. Bu belge ile Türkiye de yer açabilir miyim?

2. Bu belge ile dünyanın başka bir ülkesinde çalışabilir miyim?

1. Türkiye'de Pilates stüdyosu açabilmek için GSGM'den (Gençlik Spor Genel Müdürlüğü) Pilates Stüdyosu belgesi almak gerekmektedir. Bu belgeyi alabilmek için istenilen belgelerden biri T.C. Cimnastik Federasyonu'nun verdiği Pilates Sertifikası'dır. Türkiye'de Pilates; T.C. Cimnastik Federasyonu'na bağlıdır ve başka yetkili bir Federasyon yoktur. 

2. Alacağınız ya da aldığınız Pilates sertifikasının dünyada geçerliliği olup olmadığını da PMA (Pilates Method Alliance) web sitesinden kontrol edebilirsiniz. 

PMA, Amerika çıkışlı bir Pilates birliğidir, bu birliğin kabul ettiği okullardan eğitim alan eğitmenler dünyada istedikleri başka bir lokasyonda çalışabilmektedir. 

 

POLESTAR PILATES'TEN EĞİTİM ALAN HOCALAR 

  1. 1- Dünyada 52 ülkede staj ve çalışma imkanına sahip olacaklardır.
  2. 2- Yurt içinde ya da yurt dışında eğitim almış PMA eğitmenlerinin eğitimlerine Polestar'da kaldıkları yerden devam edebilirler. 
  3. 3- Eğitimlerine Polestar'da başlayan eğitmenler, yurt içinde ya da dışında, PMA okullarında bu eğitimlere devam edebilirler.

 

Sormak istediğiniz bir soru mu var?

Eğitmen

DAHA FAZLASI

Akın Saatçi

Polestar Pilates Türkiye'nin ilk lisans sahibi olması ile birlikte ,

  • 100 'den fazla madalya
  • 10 Türkiye şampiyonluğu
  • Dünya kupası 1.liği ve 2.liği
  • Balkan 2.liği

gibi pek çok başarıya imza atmıştır...

Kapsamlı Eğitmenlik ve Transition / Köprü Eğitimine Katılmak İçin Hemen Aşağıdaki Formu Doldurabilirsiniz.