oov eğitimi

Türkiye'nin heryerinde, sürekli eğitim için varız

Egzersizde Bir Devrim: Oov

Doğal ve spontane (anlık) hareket etmeyi desteklemek ve geliştirmek için tasarlanmış bu yeni Pilates ekipmanını yakından tanıyın.

Avustralya’lı osteopat ve nöroloji uzmanı (neuroscientist) Daniel Vladeta tarafından tasarlanan Oov; tam olarak insan vücut ergonomisine uygun tasarlanmıştır. Üzerindeki 3 farklı dairesel yapı (curve) omurganın doğal yuvarlak yapısına tam uyum için tasarlanmıştır.

Oov; kuvvetlendirme, stretching, rehabilitasyon, gevşeme v.b. bir çok amaçla kullanılabilen; omurga sağlığını geliştirmeyi sağlayan bir egzersiz ekipmanıdır. Omurgaya germe uygulamak amaçlı sırt arkasına dikey konan rulo havludan yola çıkarak yıllarca süren araştırmalar ışığında omurganın doğal eğriliğine uyumlu geometrik açılarla geliştirilmiştir. Egzersizler yükleme ya da yükü azaltma ve direnç verme suretiyle omurga eklemlerindeki ve abdominal duvardaki, ince motor kontrolü geliştirmeyi ve mobiliteyi arttırmayı amaçlar.

Bu eğitimde Oov’un fonksiyonel hareketi geliştirmek için kullanımı gösterilecektir. Gösterilecek egzersizlerde daha fazla kuvvet ve kontrol kazanımı için düşük düzeyde, yavaş hareketlerle yapılan eksentrik aktivasyonun üzerinde durulacaktır. Postür tiplerine göre Oov ile yapılacak spesifik egzersizler anlatılacaktır. Hareket bozuklukları,aksiyal kontrol eksikliği, yürüme paterni disfonksiyonu, 3D askı eksiklikleri ve artiküler disfonksiyonları belirleme ve bunların rehabilitasyonu için yapılması gereken egzersizler anlatılacaktır. Yanlış hareket paternlerini belirleyip düzeltmek ve motor öğrenmeyi geliştirmek amacıyla detaylı ve spesifik değerlendirmeler yapılacaktır.

Eğitim İçeriği

Oov üzerindeki denge eğitiminin önemi:
-Her birey için kas zincirlerinin yapısına uygun egzersizleri verebilmek
-3D myofasyal askılar, rijidite stratejisi ve motor kontrol belirlemek
- Oov ile birlikte Reformer üzerinde hangi egzersizler yapılabileceğini, Trapeze Table üzerinde hangi egzersizler yapılabileceğini öğretmek
-Yükleme ve dinlenme konseptlerini anlamak: düşük seviyedeki motor kontrol ile global kas mobilitesini (Metabolik yaklaşımlarla birlikte) karşılaştırmak
-Egzersizin ,lerley,c, sıralamasının önemini anlamak
-Değerlendirme ile bir kişinin mobilite/ince motor kontrolüne ihtiyacını belirlemek
-Efektif olarak bu egzersizleri tek tek bireylere ya da büyük bir gruba yaptırabilmek

 

Polestar Pilates Türkiye
Master Trainer
Akın Saatçi

Hemen Şimdi OoV Eğitimine Katıl

Sağlık, Kuvvet ve Denge için

 

Pilates Eğitmenleri, fizyoterapistler ve bütün hareket profesyonelleri için yeni bir ekipman.

  • - Mat üzerinde, grup derslerinde

  • - Sakatlıklar ve duruş bozukluklarında

  • - Denge sorunu yaratan hastalıklarda

  • - Profesyonel sporcularda

Hemen şimdi Oov eğitimi için kaydolun